Światowy Dzień Walki z Rakiem – 4 Lutego – ZdrowyStudent.pl
English (en)English Ukraine (ua)Ukraine

Światowy Dzień Walki z Rakiem – 4 Lutego

W dniu dzisiejszym na całym świecie po raz osiemnasty obchodzimy Światowy Dzień Walki z Rakiem. Pod tagami #WorldCancerDay oraz #WeCanICan można znaleźć masę postów dotyczących profilaktyki i walki z chorobami nowotworowymi. Postanowiliśmy, że również i my przyłączymy się do akcji i udostępnimy Wam kilka ciekawych informacji.

Wielu z Was może się zastanawiać, jak to jest, że mamy już 2018 rok i wciąż leczymy raka z niedostateczną skutecznością. Co takiego mają w sobie nowotwory, że nasza cywilizacja, która w końcu pokonała już wiele przeszkód jak np. większość śmiertelnych chorób zakaźnych (w krajach rozwiniętych) wciąż nie może się z tym uporać?

Na te pytania doskonale odpowiada poniższa publikacja przygotowana przez platformę TED-Ed.

Po obejrzeniu filmu, warto zajrzeć na oficjalną stronę World Cancer Day, gdzie możemy prześledzić przebieg tego wydarzenia na całym świecie, porozmawiać ze specjalistą na czacie lub zapoznać się z ciekawymi materiałami w kilku językach. Dostęp do tych materiałów jest darmowy, a ich rozpowszechnianie jest legalne – namawiamy do tego! Sami wybraliśmy dwie infografiki, które ilustrują jak dużym zagrożeniem dla naszego społeczeństwa pozostają choroby nowotworowe.

Choroby niezakaźne (w tym nowotwory) są główną przyczyną zgonów na całym świecie!
Najbardziej zagrożone są obecnie kraje o niskim przychodzie.

Sami też możecie przyczynić się do poprawy sytuacji, już samo zwiększanie świadomości innych ma znaczenie, zachęcamy do udostępniania naszego i podobnych wpisów.
#WeCanICan

Napisz do nas!