Planujesz wypoczynek nad wodą? Sprawdź swoje kąpielisko – ZdrowyStudent.pl
English (en)English Ukraine (ua)Ukraine

Planujesz wypoczynek nad wodą? Sprawdź swoje kąpielisko

Trwające obecnie lato, któremu towarzyszą wysokie temperatury nie tylko stwarza możliwość, ale wręcz zachęca do spędzania czasu nad wodą. Oprócz tradycyjnych basenów, często wybieramy naturalne zbiorniki wodne. Niestety, z różnych powodów niektóre z nich nie nadają się do tego celu. W dzisiejszym wpisie pokażemy jak sprawdzić, czy nasz ulubiony zbiornik wodny może pełnić rolę kąpieliska.

Z inicjatywy Państwowej Inspekcji Sanitarnej prowadzony jest Serwis Kąpieliskowy, czyli strona internetowa dedykowana kąpieliskom i miejscom wykorzystywanym do kąpieli (tak, zgodnie z prawem są to dwie osobne kategorie). Oprócz rozjaśnienia kwestii związanych z nazewnictwem strona oferuje użyteczną Mapę Kąpielisk. Mapa korzysta z rozwiązań Google, liczne kąpieliska na terenie naszego kraju oznaczone są pinezkami. Po kliknięciu w wybrany punkt otrzymujemy zwięzłe informacje na temat godzin otwarcia, dostępu do natrysków, obecności ratowników i nie tylko.

Źródło: Zrzut ekranu Serwisu Kąpieliskowego (https://sk.gis.gov.pl/index.php/strona/content/7)

Niestety, nie wszystkie kąpieliska w naszym kraju zostały uwzględnione w Serwisie Kąpieliskowym. Być może kilka wiadomości e-mail z sugerowanymi kąpieliskami pomogłoby w tej sprawie?

Tak czy inaczej, miłego odpoczynku nad wodą!

Napisz do nas!