Pierwsze w Polsce „Centrum Pacjentów Zagranicznych” – ZdrowyStudent.pl
English (en)English

Pierwsze w Polsce „Centrum Pacjentów Zagranicznych”

System ochrony zdrowia bywa skomplikowany i niejasny nawet dla mieszkańców naszego kraju. Na terenie Polski przebywa na stałe wielu obcokrajowców, tutaj studiują, pracują i zakładają rodziny. Naprzeciw ich potrzebom wychodzi przychodnia CenterMed, która w ramach nowego programu ZależyNam uruchamia pierwsze w Polsce „Centrum Pacjentów Zagranicznych”, które znajduje się w Warszawie przy ulicy Ludwika Waryńskiego 10a.

Podobnie jak na stronie internetowej projektu, również na miejscu możemy liczyć na obsługę w języku rosyjskim oraz ukraińskim, ponadto lekarze biegle posługują się językiem angielskim. Jeśli to nie wystarczy, pacjent może uzyskać pomoc w tłumaczeniu swoich dolegliwości lekarzowi. Warto wspomnieć, że lekarze są skłonni umawiać się na wizyty poza swoimi normalnymi godzinami pracy.

Mówiąc krótko, obcokrajowcy zyskują prawo do Podstawowej Opieki Zdrowotnej w takim samym zakresie i na takich samych zasadach jak obywatele Polski. Poniżej zamieszczamy krótką infografikę przedstawiającą dokładnie, kto może liczyć na pomoc w ramach programu.

Jeżeli nie należysz do żadnej z wymienionych kategorii, przygotowaliśmy specjalnie dla ciebie 20% zniżki na wszystkie usługi.

My jako redakcja bloga Zdrowy Student wspieramy tę inicjatywę całym sercem, zwłaszcza że wśród braci studenckiej nie brakuje naszych przyjaciół zza wschodniej granicy. Przedstawiliśmy tę inicjatywę jednemu z naszych znajomych z Ukrainy, który obecnie mieszka w Polsce. Jego komentarz był tak osobliwy, że pozwolimy sobie go zamieścić:

„Bardzo dobry pomysł, kiedyś było z tym (chodzi o wizyty lekarskie) trudno, trzeba było nie chorować.”

Aby skorzystać z programu wystarczy dokonać jednorazowej rejestracji osobiście na miejscu lub online. Trzymamy kciuki za tę inicjatywę, być może w przyszłości uda się uruchomić podobne placówki w innych miastach.

Napisz do nas!