Patent na bezpłatne czytanie w sam raz na wakacje – ZdrowyStudent.pl
English (en)English Ukraine (ua)Ukraine

Patent na bezpłatne czytanie w sam raz na wakacje

Wakacje trwają w najlepsze, wolny czas często spędzamy z książką lub czasopismem. Pomagają nam w tym między innymi biblioteki, ale powiedzmy sobie szczerze – ciężko pamiętać o tym, żeby absolutnie zawsze oddawać książki na czas. Zostają też oczywiście sklepy, ale nie wszyscy lubimy magazynować wszystko co mieliśmy ochotę przeczytać, zostaje też oczywiście kwestia wydatków. Postanowiliśmy zebrać dla Was kilka źródeł bezpłatnej literatury, na pewno wystarczy na chwilę.

Pierwszym źródłem bezpłatnej literatury w postaci książek, czasopism, atlasów i innych jest portal Polona.pl, który może pochwalić się zbiorem aż 1891284 zupełnie bezpłatnych pozycji. Z portalu możemy korzystać jako niezalogowany użytkownik, ale oferuje on również tworzenie kont, które ułatwiają zapisywanie interesujących nas pozycji. Szata graficzna jest przejrzysta, na stronie funkcjonują użyteczne filtry, które pomogą znaleźć coś na leniwe przedpołudnie.

Źródło: Zrzut ekranu Serwisu Polona.pl

Na podobnej zasadzie działa portal wolnelektury.pl, oferuje nie tylko książki w tradycyjnej formie, znajdziecie tam również audiobooki. Nigdy więcej nudnej jazdy busem doprawionej niekoniecznie dobrą muzyką z radio. Wolne Lektury to właściwie zbiór książek, do których prawa autorskie już wygasły, w związku z tym ich baza co jakiś czas jest aktualizowana o kolejne pozycje.

Źródło: Zrzut ekranu Serwisu wolnelektury.pl

Ostatnim pomysłem na bezpłatne czytanie są strony internetowe księgarni, większość z nich ma w swojej ofercie przynajmniej kilkanaście pozycji dostępnych bez konieczności płacenia. Tutaj polecamy poprostu googlować, pamiętajcie aby korzystać tylko ze stron renomowanych księgarni. Niestety nie wszystkie źródła internetowe są legalne.

Napisz do nas!