Jak chronić się przed wirusowym zapaleniem wątroby typu A? – ZdrowyStudent.pl
English (en)English

Jak chronić się przed wirusowym zapaleniem wątroby typu A?

Wracamy do tematu życiodajnej wody, skoro wiemy już kiedy jest bezpieczna, zastanówmy się chwilę nad zagrożeniami jakie niestety mogą występować np. w fontannach miejskich. Jednym z nich jest niebezpieczny wirus zapalenia wątroby typu A (WZW A), schorzenie to inaczej nazywane jest żółtaczką pokarmową.

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rybniku przygotowała użyteczną infografikę, dzięki której szybko dowiecie się nie tylko jak można się zarazić WZW A, ale również jakie są objawy tej choroby i co najważniejsze – jak się chronić.

Źródło: PSSE Rybnik

Na wypadek gdybyście podejrzewali zakażenie u siebie lub u swoich bliskich dobrze jest się przebadać, na szczęście badanie na obecność wirusa nie jest kosztowne i można je wykonać właściwie w całej Polsce, między innym w przychodniach CenterMed. Aby sprawdzić dostępność diagnostyki w Twojej okolicy wystarczy wpisać frazę „HAV przeciwciała całkowite” do specjalnej wyszukiwarki, jeśli zaś zgodnie z zaleceniami chcesz się zaszczepić polecamy wyszukiwać hasła „HAVRIX – wzw typu A” lub „TWINRIX ADULT- wzw typu A i B„.

Napisz do nas!